7 reguł, o których pamiętaj tworząc swój funkcjonalny salon!

  • 17 października 2022
Salon, oświetlenie

Jeżeli chcesz sam stworzyć funkcjonalny salon pamiętaj o następujących zasadach:

1. Rozmiar telewizora dobrany do wielkości salonu.

Znacie sytuację, gdy wchodzicie do pomieszczenia, a tam TV, który spokojnie mógłby znaleźć się w 2x większym miejscu. Unikamy zbyt dużych ekranów. Wielkość TV powinniśmy dobrać na podstawie wielkości pomieszczenia i odległości kanapy od niego.

https://planetapolska.com/crops/b9b342/675×0/1/0/2022/01/07/iIyn4mIhwWQlRC5ibA2KSgkVkveMXNkbWP8V3lGz.jpeg

2. Kanapa dostosowana rozmiarem i budową.

Mając duże pomieszczenie, możemy pozwolić sobie na masywne kanapy. Jednak gdy nasz salon nie jest dużych rozmiarów, trzeba szukać rozwiązań, które nadadzą lekkości np. Kanapy na nóżkach, szczególnie smukłych i wyższych. To rozwiązanie jest dobre również że względu na łatwe utrzymanie czystości. Należy unikać efektu, w którym cały salon wypełniony jest wielką kanapą bez odrobiny przestrzeni. Dostosowanie rozmiaru dlatego jest kluczowym punktem.

TUTAJ zobaczysz kanapę na nóżkach na wizualizacji.

funkcjonalny salon
kanapa na nóżkach https://optisofa.com/wp-content/uploads/2020/09/Nora-NAR-NL-Riviera-61_P1.jpg
kanapa w salonie
narożnik w salonie
funkcjonalny salon
kanapa masywna https://1.bonami.pl/images/products/20/8e/208eba1243530f1adf6462fd5030d327154c495f-1000×1000.jpeg

3. Oświetlenie – kilka źródeł światła.

Aby uzyskać dobrze oświetlony salon, oprócz jednej głównej lampy potrzebujemy dodatkowego oświetlenia, Może nim być lampa stojąca do czytania lub dodatkowe punkty świetlne. Musimy pamiętać o świetle dekoracyjnym np. listwy ledowe doświetlające ścianę lub kinkiety ścienne. Stworzysz nam ono klimatyczne światło na wieczorne seanse przez TV. Postaraj się by wszystkie źródła światła miały tę samą barwę światła np. 3000K

oświetlenie w salonie
funkcjonalny salon
źródło – canva.com

4. Stolik kawowy

Chociaż malutki, ale żeby był. Zawsze będzie taka sytuacja, że będzie chciało się na chwilę odłożyć kubek, książkę, miskę itp.

stolik kawowy w salonie
funkcjonalny salon
https://cdn.wonderstatic.com/product-image/zestaw-trzech-stolikow-kawowych-holdef-brazowo-czarnych-1.jpg?width=850&height=650&quality=85&dpr=1.5&format=pjpg&auto=webp&fit=bounds&io=true

5. Dywan obejmujący całą strefę relaksu.

Wiem, że nie każdy lubi dywany, ale ocieplają one wnętrze. Pamiętajmy, że najlepiej by dywan objął kanapę i przestrzeń przed nią wraz ze stolikiem kawowym, fotelem.

dywan w salonie
funkcjonalny salon
https://panidywanik.pl/modules/xipblog/img/large-rzut-dywany.jpg

6. Dodatki.

Koniecznie zastosuj kilka dodatków. Poduszki dekoracyjne na kanapie to prosty sposób na udekorowanie salonu. Jeżeli lubisz sztukę możesz powiesić plakaty w ramkach, obrazy lub zdjęcia. Może jesteś fanem kwiatów? One również pełnią rolę świetnego dodatku. Świeczki to kolejna pozycja, która jest prostym i jednocześnie tanim dodatkiem. Może koc?

funkcjonalny salon
źródło- canva.com

7. Okna.

Nie zapomnij o nich. Zasłony świetnie ocieplają wnętrze. Należy dobrać ich odpowiednią długość. Jeżeli chcesz by nie dotykały ziemi, musza być 1cm krótsze. W przypadku gdy chcemy uzyskać efekt marszczenia na ziemi muszą być one dłuższe 5-20cm niż ich wysokość od szyny do ziemi. Szerokość jest również bardzo ważna. Muszą one zachodzić na ścianę i jeszcze mieć zapas na marszczenia.

zasłony w salonie
funkcjonalny salon
Różowe zasłony, w małym salonie.

Jeżeli uważasz, że nie uda Ci się samemu zaprojektować swojego salonu marzeń – NAPISZ DO MNIE

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych