Projektowanie kuchni. Nie zapomnij o tych 5 rzeczach!

  • 12 września 2022

Czy masz właśnie do zaplanowania projekt swojej kuchni? To post dla Ciebie.

Projektowanie kuchni to nie lada wyzwanie. Oto 5 podstawowych rzeczy, o których musisz pamiętać:

1. Gniazdka elektryczne – uwierz dwa to za mało. Minimum 4. Gniazda do AGD: piekarnika, zmywarki, mikrofali nie za sprzętem tylko w szafce obok. Ułatwia to dostęp do gniazd w razie jakiejkolwiek awarii.

2. Kratka wentylacyjna zawsze musi być w kuchni. Można ją zabudować tylko jeżeli zastosujemy otwór na wentylację. W kuchni możemy spotkać jedną lub dwie kratki wentylacyjne. Dwie są w przypadku, gdy możemy podpiąć wyciąg – czyli okap. Na zdjęciu wentylacja przeprowadzona przez zabudowę g-k nad szafkami.

kratka wentylacyjna w zabudowie gk

3. Staraj się zastosować przynajmniej 60 cm blatu roboczego pomiędzy płytą grzewczą a zlewozmywakiem. Nie zawsze się da, ale im więcej miejsca pomiędzy nimi tym lepiej.

4. Wybierając lodówkę nie w zabudowie pamiętaj, że każdy producent ma wymogi co do tego ile odstępu należy zostawić pomiędzy ścianą, szafkami i nad lodówką. Już są dostępne na rynku lodówki, których producenci nie wymagają odstępu między zabudową np. Bosh.

5. Zastanów się ile osób będzie korzystało z kuchni, jaki ma ona kształt, czy jest spiżarnia. Te czynniki będą decydowały o ilości zabudowy i jej rodzaju, wysokości blatu itd.

Sama mam blat w domu na wysokości 85 cm – bo tak się kiedyś robiło. Teraz częściej spotyka się blaty 90 cm. Dla mnie 85 cm to zdecydowanie za mało. Ja mam 170 cm wzrostu, mój mąż 185 cm. W tym przedziale wygodniej jest mieć blat wyżej.

Kuchnia z wyspą, z zielonymi frontami i kremowymi, ze złotym okapem

Co jeżeli Cię to przerasta?

Wiem, że nie jednego człowieka to zadanie przerośnie. Mnie jako projektantce zaprojektowanie kuchni – wraz z systemami zajmuję około 8h. Trzeba przemyśleć różne drobne sprawy, o których łatwo zapomnieć.

Jeżeli chcesz, chętnie Ci pomogę – KONTAKT.

Zapraszam Cię na moje profile społecznościowe: FB, IG, TIKTOK. Tam zobaczysz co robię 🙂

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych